Om oss

På Startuplab i Oslo, Norge sitter et dedikert team på fire personer med mål om å lage verdens enkleste videosamtaler.

Etter fire år som gründer og sjef for appear.in, innså Svein Willassen at de eksisterende videoløsningene var laget for intern kommunikasjon og større møter. Det fantes ingen gode løsninger for profesjonelle som typisk møter kundene sine en-til-en, eksempelvis leger, bankrådgivere, psykologer eller veiledere.

Etter seks måneder med grundig research, var det tydelig at dette var et reelt behov. Med seg på laget fikk han Dag-Inge Aas, tidligere tech lead i appear.in, og Ida Aalen, ledende ekspert på brukervennlighet og digital strategi. I juli 2017 ble Confrere stiftet.

Allerede i september 2017 mottok Confrere sin første investering på totalt 1,5 millioner fra StartupLab og Nicolaj Broby Petersen. I oktober 2017 ble Ingvild Indrebø Confreres første ansatte.

Confrere har allerede betalende kunder innen en rekke bransjer, blant annet leger, psykologer og ulike rådgivningstjenester.

Fortsatt nysgjerrig? Ta kontakt, eller les omtalen i Dagens Næringsliv, Shifter.no og Kampanje.


Teamet


Svein Willassen
Svein Willassen
Chief Executive Officer
svein@confrere.com
Telefonnummer +47 924 49 678
Anja Regine Schönhaug
Anja Regine Schönhaug
Chief Marketing Officer
anja@confrere.com
Telefonnummer +47 91 81 73 18
Ingvild Indrebø
Ingvild Indrebø
Senior Software Developer
ingvild@confrere.com
Rivkah Gevinson
Rivkah Gevinson
Content Designer
rivkah@confrere.com
Paul Verbeek-Mast
Paul Verbeek-Mast
Senior Software Developer
paul@confrere.com
Julie Elise Hauge
Julie Elise Hauge
Senior Designer
julie@confrere.com