Til hovedinnhold

Om oss

På Tøyen Startup Village i Oslo, i Nederland og i New York City jobber vi 10 i Confrere for å lage verdens enkleste videosamtaler.

Etter fire år som gründer og sjef for appear.in, innså Svein Willassen at de eksisterende videoløsningene var laget for intern kommunikasjon og større møter. Det fantes ingen gode løsninger for profesjonelle som typisk møter kundene sine en-til-en, eksempelvis leger, bankrådgivere, psykologer eller veiledere.

Etter seks måneder med grundig research, var det tydelig at dette var et reelt behov. Med seg på laget fikk han Dag-Inge Aas, tidligere tech lead i appear.in, og Ida Aalen, ledende ekspert på brukervennlighet og digital strategi. I juli 2017 ble Confrere stiftet.

Allerede i september 2017 mottok Confrere sin første investering på totalt 1,5 millioner fra StartupLab og Nicolaj Broby Petersen. I oktober 2017 ble Ingvild Indrebø Confreres første ansatte.

Etter å ha utviklet produktet videre hentet vi såkalt seed-finansering i september 2018. Vi valgte å bruke mesteparten av pengene på å gjøre teamet komplett, og vi utvidet teamet med Paul Verbeek-Mast og Rivkah Gevinson. Mot slutten av året begynte vår CMO Anja Schönhaug, Julie Elise Hauge og Anders Aspaas. Nikolai Norman-Andersen ble sistemann ombord i januar 2019.

Confrere har betalende kunder i flere land og innen en rekke bransjer, blant annet leger, psykologer og ulike rådgivningstjenester.

Fortsatt nysgjerrig? Ta kontakt, eller les omtalen i Dagens Næringsliv, Shifter.no og Kampanje.


Teamet


Svein Willassen
Svein Willassen
Chief Executive Officer
svein@confrere.com
Dag-Inge Aas
Dag-Inge Aas
Chief Technology Officer
daginge@confrere.com
Ida Aalen
Ida Aalen
Chief Product Officer
ida@confrere.com
Cornelia Kristiansen
Cornelia Kristiansen
Chief Marketing Officer
cornelia@confrere.com
Anders Aspaas
Anders Aspaas
Head of Sales
anders@confrere.com
Ingvild Indrebø
Ingvild Indrebø
Senior Software Engineer
ingvild@confrere.com
Rivkah Gevinson
Rivkah Gevinson
Content Designer
rivkah@confrere.com
Paul Verbeek-Mast
Paul Verbeek-Mast
Senior Software Engineer
paul@confrere.com
Julie Elise Hauge
Julie Elise Hauge
Senior Designer
julie@confrere.com
Nikolai Norman Andersen
Nikolai Norman Andersen
Senior Software Engineer
nikolai@confrere.com
Josep López Fernández
Josep López Fernández
Senior Software Engineer
josep@confrere.com
Marie Røthing Hørlyck
Marie Røthing Hørlyck
Head of Customer Success
marie@confrere.com