Til hovedinnhold

Om oss

Fra å være en liten startup basert i Oslo er vi i Confrere nå rundt tretti dedikerte ansatte spredt over flere land som jobber for å levere verdens enkleste videosamtaler.

Etter fire år som gründer og sjef for appear.in, innså Svein Willassen at de eksisterende videoløsningene på markedet var laget for intern kommunikasjon og større møter. Det fantes ingen gode, trygge løsninger for profesjonelle som typisk møter kundene sine en-til-en, eksempelvis leger, psykologer, rådgivere eller veiledere.

Etter seks måneder med grundig research, var det tydelig at dette var et reelt behov. Med seg på laget fikk han Dag-Inge Aas, tidligere tech lead i appear.in, og Ida Aalen, ledende ekspert på brukervennlighet og digital strategi. I juli 2017 ble Confrere stiftet.

Allerede i september 2017 mottok Confrere sin første investering. Etter å ha utviklet produktet videre hentet vi såkalt seed-finansering i september 2018. Da koronapandemien traff Norge i mars 2020, opplevde Confrere en svært sterk vekst og vi ble en ledende videotjeneste for norsk helsevesen.

Confrere har i dag kunder i flere land og brukes av blant annet sykehus, leger, psykologer, fysioterapeuter og ulike rådgivningstjenester.

Fortsatt nysgjerrig? Ta kontakt, eller les omtalene i Dagens Næringsliv 22/4/20, Dagens Næringsliv 12/3/20, Shifter 22/4/20 og Shifter 23/6/20.

Svein Willassen
Svein Willassen
Chief Executive Officer
svein@confrere.com
Dag-Inge Aas
Dag-Inge Aas
Chief Technology Officer
daginge@confrere.com
Ida Aalen
Ida Aalen
Chief Product Officer
ida@confrere.com
Cornelia Kristiansen
Cornelia Kristiansen
Chief Marketing Officer
cornelia@confrere.com
Anders Aspaas
Anders Aspaas
Head of Sales
anders@confrere.com
Ingvild Indrebø
Ingvild Indrebø
Senior Software Engineer
ingvild@confrere.com
Rivkah Gevinson
Rivkah Gevinson
Content Designer
rivkah@confrere.com
Jayne Mast
Jayne Mast
Engineering Manager
jayne@confrere.com
Julie Elise Hauge
Julie Elise Hauge
Senior Product Designer
julie@confrere.com
Josep López Fernández
Josep López Fernández
Senior Software Engineer
josep@confrere.com
Marie Røthing Hørlyck
Marie Røthing Hørlyck
Head of Customer Success
marie@confrere.com
Maximilien Hjortland
Maximilien Hjortland
Content Strategist
max@confrere.com
Alex Charlton
Alex Charlton
Senior Product Designer
alex@confrere.com
Paweł Michalik
Paweł Michalik
Senior Software Engineer
pawel@confrere.com
Bri Cho
Bri Cho
Head of Growth
bri@confrere.com
Susan Zhuang
Susan Zhuang
Senior Product Designer
susan@confrere.com
Tamara Hiemstra
Tamara Hiemstra
Technical Support Specialist
tamara@confrere.com
Andrea Beatriz Fernandez Hellener
Andrea Beatriz Fernandez Hellener
Customer Success Specialist
andrea@confrere.com
Nienke Dekker
Nienke Dekker
Software Engineer
nienke@confrere.com
David H. Péronard
David H. Péronard
Support Representative
david@confrere.com
Thea Raknes
Thea Raknes
Support Representative
thea@confrere.com
August Mestad
August Mestad
Support Representative
august@confrere.com
Sophia Brings
Sophia Brings
Support Representative
sophia@confrere.com
Tirill Klæboe Berg
Tirill Klæboe Berg
Support Representative
tirill@confrere.com